Depilator świetlny IPL

0
821

Depilacja. Czasochłonna i pracochłonna. Często kosztowna. Często mało skuteczna. Bolesna. Jednym słowem – uciążliwa.

Czy tak już musi być?

Z pewnością nie!

Warto chociażby sięgnąć po depilator świetlny, mylony niejednokrotnie z depilatorem laserowym. Choć jego stosowanie wygląda podobnie, to zarówno jego działanie, jak i czas trwania zabiegów, a także skuteczność, są inne.

Jeśli zastanawiasz się nad celowością zakupu depilatora świetlnego IPL i chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego urządzenia, to wspaniale! Właśnie po to powstał ten artykuł!

Depilator świetlny IPL
Depilator świetlny IPL / Wybierz najlepszy dla siebie. Porównaj ceny i opinie w rankingu!

Czym jest i jak działa depilator świetlny IPL?

Depilator świetlny IPL (Intense Pulsed Light) zawiera specjalną lampę, która podczas zabiegu depilacji naświetla określony obszar skóry, na którym znajdują się włoski. Emitowane światło to spektrum fal różnej długości, które pochłaniane są przez cebulki włosowe, ale także okoliczne tkanki. W efekcie jego działania włoski ulegają zniszczeniu i przestają rosnąć.

Warto tu wspomnieć, że natężenie generowanego impulsu świetlnego będzie zależało od odcienia skóry i koloru depilowanych włosków.

Jeżeli użyjemy zbyt słabego impulsu, rezultaty zabiegu mogą nie być zadowalające. Z kolei zbyt silny impuls może sprawić, że zabieg będzie bolesny. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest depilator świetlny z możliwością ręcznej regulacji natężenia światła lub z czujnikiem koloru skóry (będzie jeszcze o tym mowa).

Porównajmy teraz działanie depilatora świetlnego z depilatorem laserowym.

Najpopularniejsze depilatory świetlne IPL > Nasz mały ranking

Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy podczas zabiegu likwiduje włosek po włosku (nie pokrywa swoim działaniem większego obszaru skóry, jak depilator świetlny). Wysyła pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali, która jest pochłaniana przez część włosa odpowiedzialną za jego wzrost (brodawkę włosową). W wyniku kontaktu ze światłem lasera, ulega ona najczęściej całkowitemu zniszczeniu lub też przechodzi w fazę uśpienia, w której włosek przestaje rosnąć.

Depilacja laserowa jest znacznie droższa od depilacji światłem.

Sprawdźmy teraz, jakie funkcje mogą mieć depilatory świetlne.

Jaki depilator świetlny wybrać?

Wybierając depilator świetlny, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które nie tylko zaważą na komforcie stosowania zabiegu, ale także pozwolą na zachowanie koniecznych środków bezpieczeństwa.

Depilator świetlny Remington i-Light Pro IPL6500Depilatory świetlne IPLPorównaj ceny

Jakie funkcje i udogodnienia są godne uwagi?

  1. Możliwość regulacji natężenia emitowanego światła. Dzięki niej można dostosować natężenie światła do wrażliwości skóry.
  2. Duże okienko, przez które emitowane jest światło, oznacza szybszą depilację, gdyż obejmie ono większy obszar skóry.
  3. W sklepach znajdziemy depilatory świetlne przewodowe, bezprzewodowe, a także takie, które można używać zarówno podłączone do prądu, jak i z wykorzystaniem baterii.
  4. Trwałość lampy depilatora określa się poprzez ilość błysków, jaką jest w stanie wyemitować. Niektóre urządzenia dają dwudziestoletnią gwarancję działania takiej lampy!
  5. Niektórzy producenci oferują w zestawach z depilatorem świetlnym szczoteczki do twarzy, czy też urządzenia do peelingu.
Depilator świetlny
Najlepszy depilator świetlny / Porównaj ceny i przeczytaj opinie kobiet.

Dodatkowe atuty depilatorów świetlnych

Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom depilatorów świetlnych. To urządzenia, które zwykle dają możliwość pięciu ustawień intensywności światła lub też mają 3 tryby (normalny, delikatny i bardzo delikatny).

Wydajność lamp to zwykle od 150 000 do 300 000 błysków.

Obecność inteligentnego czujnika koloru skóry SensoAdapt zapewnia automatyczną kontrolę odcienia danego fragmentu skóry i dostosowywanie do niego intensywności emitowanego światła. Wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem są depilatory świetlne z dodatkowymi nasadkami: do okolic bikini, pach, twarzy czy brwi.

Niektóre z urządzeń tego typu mogą też używać mężczyźni, na przykład do usuwania włosków z klatki piersiowej, rąk czy pleców. Moduł Bluetooth służy do połączenia się z aplikacją, która dodatkowo zwiększa możliwość personalizacji zabiegu.

I najważniejsze.

Efekty działania depilacji świetlnej

Depilator świetlny Remington i-Light Pro IPL6500
Depilator świetlny Remington i-Light Pro IPL6500
Zarówno czas trwania zabiegu, jak i utrzymujący się, pożądany efekt w postaci gładkiej skóry, mogą zależeć od takich czynników jak karnacja oraz grubość czy kolor włosków. Uznaje się jednak, że włoski po około trzech zabiegach depilatorem świetlnym odrastają dopiero po kilku tygodniach (do ośmiu!).

Zobaczmy teraz, ile czasu zajmie nam depilacja światłem w porównaniu do depilacji laserowej.

Ile czasu zajmuje depilacja światłem?

Impuls światła pokrywa obszar skóry o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych. Stąd też depilacja nóg trwa średnio około 20 minut, depilacja pach mniej niż 5 minut, a depilacja okolic bikini zajmie nam około 10 minut. Dla porównania, depilacja nóg laserem trwa około 1,5 godziny, pach – pół godziny, natomiast okolic bikini – 45 minut.

Cena depilatorów świetlnych IPL

Ceny depilatorów świetlnych są bardzo zróżnicowane, a zależą najczęściej od trwałości lampy, zastosowania nowoczesnych funkcji i technologii (jak wspomniana SensoAdapt), a także od marki. Najtańszy depilator IPL kupimy już za 200 złotych, natomiast cena najdroższego sięga 1700 złotych.

Producenci depilatorów świetlnych

Wśród producentów mających w swojej ofercie depilatory świetlne warto wymienić takie marki jak Philips (popularny model Philips Lumea), BaByliss, Remington, Braun, czy Proficare.

Depilator świetlny IPL Philips Lumea Advanced SC1994Porównaj ceny depilatorów świetlnych IPL Porównaj na Ceneo
Porównaj na Skąpcu

Jeszcze jedna ważna sprawa!

Przeciwwskazania do stosowania depilacji światłem

Zabiegi z użyciem depilatora świetlnego są bezpieczne. Istnieją jednak przypadki, w których z ich stosowaniem trzeba będzie poczekać.

Kiedy lepiej unikać depilacji światłem?

  1. W ciąży,
  2. Przy żylakach,
  3. Po peelingu (do tygodnia),
  4. Przy świeżej opaleniźnie (do 4 tygodni),
  5. Podczas przyjmowania ziół takich jak dziurawiec czy nagietek.

Trzeba też ostrożnie stosować depilację światłem w okolicy znamion i pieprzyków – omijamy je tak daleko, jak to możliwe. Dlatego warto przed jego wykorzystaniem skonsultować się z lekarzem i firmą produkującą urządzenie.

Jaki depilator świetlny
Jaki depilator świetlny wybrac i kupić? Który będzie najlepszy?

Depilatory świetlne – opinie, porady, recenzje, wskazówki

Depilatory świetlne to stosunkowo nowe urządzenia na polskim rynku. Dlatego też, jeśli macie już doświadczenia związane z ich stosowaniem, to zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzach. Wasze opinie są dla nas – i dla naszych użytkowników – bardzo ważne! Być może to właśnie Wasze wskazówki pomogą komuś wybrać odpowiedni depilator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here