Jakie kopytko do paznokci wybrać i kupić?

0
1338

Jeśli chcemy wykonać estetyczny manicure lub pedicure, trzeba pozbyć się skórek rosnących na płytce paznokcia. Niekiedy odsuwanie skórek przy pomocy kopytka jest wręcz wskazane – i to nie tylko ze względów estetycznych.

Mowa tu o sytuacji, gdy zaczynają one na tyle się rozrastać, że przy skórze koło paznokci powstają bolesne zadziory. Kopytko do paznokci to przyrząd, dzięki któremu można w prosty i bezpieczny sposób odsunąć skórki, dlatego też poświęcimy mu dzisiaj nieco więcej uwagi.

Jakie Kopytko do paznokci
Jakie Kopytko do paznokci

Czym jest kopytko do paznokci i skórek i do czego służy?

Kopytko do paznokci (nazywane dłutkiem, odpychaczem lub też – w ostatnim czasie – pusherem) to przyrząd stosowany zarówno w profesjonalnych gabinetach, jak i w domowym manicure i pedicure.

Pozwala na precyzyjne, a jednocześnie bezbolesne i bezpieczne odsuwanie skórek z paznokcia dzięki specjalnemu kształtowi. Odsuwając skórki kopytkiem, uzyskujemy estetyczny wygląd paznokci, które jednocześnie przygotowane są do dalszych etapów manicure i pedicure.

Kopytko do paznokci > Nasz mały ranking

Jak wygląda kopytko do paznokci?

Kopytko do paznokci to podłużny przyrząd (metalowy lub plastikowy, ale jeszcze będzie o tym mowa), który najczęściej z jednej strony zakończony jest kopytkiem, a z drugiej – radełkiem do wycinania skórek, sondą lub igłą.

Jakie kopytko do paznokci wybrać?

Szukając kopytka do paznokci, natrafimy na różne jego rodzaje: metalowe lub plastikowe, z różnymi zakończeniami i dodatkowymi przyrządami, a nawet mechaniczne. Które dłutko wybrać, by służyło nam jak najdłużej, a jednocześnie by było wygodne i bezpieczne w użyciu? Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim dostępnym rodzajom.

Kopytko do paznokci
Kopytko do paznokci

Kopytko do paznokci ze stali chirurgicznej

Dłutko do odpychania skórek wykonane ze stali chirurgicznej nadaje się zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i domowych. Jest wytrzymałe, łatwe do wysterylizowania i odpowiednio wyprofilowane, a przy tym żłobienia na uchwycie działają antypoślizgowo (radełkowanie).

Kopytko do paznokciKopytko do paznokciPorównaj ceny

Kopytko do odsuwania skórek ze stali nierdzewnej

Kopytko metalowe do paznokci, podobnie jak to wspomniane powyżej, ma odpowiednio wyprofilowaną rękojeść i antypoślizgowe wykończenie. Można je stosować nie tylko do odsuwania skórek, ale także do usuwania lakieru, akrylu lub żelu z płytki paznokcia. Dłutko do paznokci wykonane ze stali nierdzewnej może być dezynfekowane i sterylizowane.

Kopytko do paznokci 3 w 1

Doskonałym, wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest kopytko 3 w 1, które dodatkowo zawiera na przykład radełko i pilnik. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku wyjazdów!

Kopytko do manicure i pedicure 6 w 1

Jeszcze ciekawszym produktem jest kopytko do manicure i pedicure 6 w 1. Jakie znajdziemy tu przyrządy?

Mogą to być na przykład:

  1. Pilniczek o 4 stopniach ścierania (do nadawania kształtu paznokciom, do wygładzania i zmniejszania nierówności, do przygotowania płytki na polerowanie i do polerowania),
  2. Radełko do usuwania skórek i
  3. Kopytko do odsuwania skórek.
Najlepsze Kopytko do paznokci
Najlepsze Kopytko do paznokci

Plastikowe kopytko do manicure

Taki przyrząd z jednej strony zawiera gumowe kopytko do skórek, a z drugiej – metalową, zaostrzoną końcówkę do czyszczenia paznokci, usuwania resztek lakieru, a także przymocowywania ozdób na paznokciach.

Dłutka do paznokci w zestawie
Przyrządy do odsuwania skórek znaleźć też można w kompletach (na przykład w postaci trzech metalowych dłutek z wyjątkowo estetycznym, tęczowym wykończeniem). W etui mamy trzy kopytka do skórek o różnych zakończeniach, dzięki czemu dopasujemy je do każdego kształtu paznokci.

Mechaniczne dłutko do skórek paznokci (nakładka na frezarkę)

Wśród akcesoriów do pielęgnacji skórek paznokci znajdziemy też mechaniczne kopytko do skórek. Nakłada się je na głowicę frezarki do paznokci (działa na zasadzie udaru). Taki przyrząd bardzo dokładnie usuwa skórki i błonki znajdujące się na płytce paznokciowej, znacznie skracając czas potrzebny do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Drewniane patyczki do paznokci

W tym miejscu warto dodać jeszcze kilka słów na temat drewnianych patyczków do odsuwania skórek. To jednorazowe przyrządy, które świetnie się sprawdzają wtedy, gdy odpychamy skórki regularnie, a dzięki temu są one miękkie i podatne na odsuwanie.

Jak posłużyć się kopytkiem do paznokci?

Manicure i pedicure nie może się obyć bez odsuniętych (lub też usuniętych) skórek na paznokciach. Zbyt długie, nierówne, wyschnięte lub wrastające skórki wyglądają wyjątkowo nieestetycznie.

Kiedy wystarczy odsuwanie skórek?
Skórki wystarczy odsunąć z płytki paznokcia wtedy, gdy są niewielkie, miękkie i podatne na delikatne odsunięcie. Analogicznie, jeśli są zbyt grube, przesuszone i twarde – lepiej je usunąć specjalnym radełkiem do skórek lub też obcążkami.

Usuwanie skórek z paznokci krok po kroku

W pierwszym kroku manicure i pedicure nadajemy paznokciom pożądany kształt przy pomocy pilniczka.

Następnie:

  • Jeżeli skórki są dość mocno zrośnięte z paznokciem, lub też twarde, moczymy palce w wodzie z solami zmiękczającymi lub po prostu z mydłem około 2 minuty. Dzięki temu zabiegowi skórki ulegną zmiękczeniu, a co za tym idzie – łatwo będzie je odsunąć z płytki paznokcia.
  • Nakładamy na skórki jednej dłoni preparat zmiękczający i odczekujemy minutę. Po tym czasie można odsunąć skórki drewnianym patyczkiem do paznokci (jeśli skórki są bardzo miękkie) lub też metalowym kopytkiem (jeśli skórki są twardsze).
  • Jeśli konieczne jest całkowite usunięcie skórek (w przypadku, gdy są byt twarde i duże), warto po takim zabiegu zmiękczyć skórę wokół paznokci jeszcze raz i odsunąć pozostałości.
  • Na koniec zabiegu smarujemy skórki specjalną oliwką, dzięki której paznokcie nabiorą zdrowego wyglądu, a skórki będą wolniej odrastać.
Kopytko do paznokci opinie i cena
Kopytko do paznokci opinie i cena

Cena kopytek do odsuwania skórek paznokci

Kopytka do odsuwania skórek paznokci mają bardzo zróżnicowane ceny. Najtańsze kupimy za mniej niż 5 złotych, natomiast najdroższe za około 50 złotych.

Kopytko do paznokciKopytko do paznokci / Porównaj ceny na: Ceneo
Skąpcu

Producenci przyrządów do odsuwania skórek paznokci

Wśród producentów mających w swojej ofercie dłutka do paznokci można wymienić takie marki jak Solingen, Pedicare, Vanity, Killys, Instrumedic, Splendore.

Zobacz jak usunąć skórki za pomocą kopytka do paznoki:

Kopytko do skórek – opinie, rankingi i komentarze

Jeśli masz doświadczenia związane ze stosowaniem odpychaczy do skórek i chcesz się nimi podzielić, zapraszamy do komentowania! Wasze opinie są bardzo ważne – być może to właśnie dzięki nim uda się komuś wybrać odpowiedni przyrząd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here