Szczoteczka soniczna do twarzy / Co daje i jakie są efekty działania i czyszczenia?

0
1808

Kosmetyki – zarówno te do pielęgnacji, jak i kolorowe, zanieczyszczenia obecne w powietrzu i naturalny tłuszcz skóry – to mieszanka, którą codziennie zmywamy z twarzy. Wiele z nas zapewne jednak odczuwa po zwykłym umyciu wodą i żelem, że skóra nie jest do końca oczyszczona.

I tak jest w rzeczywistości.

Zabrudzenia z całego dnia gromadzą się w porach, a przez to trudno je zmyć dłońmi. Tu może nam przyjść szczoteczka soniczna do twarzy. Niezwykle delikatna, a jednocześnie skuteczna i bezwzględna nawet dla najdrobniejszych zanieczyszczeń na twarzy, szyi i dekolcie. W dodatku zmywanie skóry to nie jedyna jej funkcja! Jak działa taka szczoteczka? Jakie ma funkcje? Jakie przynosi efekty? Ile kosztuje i jakie ma opinie?

Jaka szczoteczka soniczna do twarzy
Jaka szczoteczka soniczna do twarzy będzie najlepsza? Porównaj ceny i sprawdź opinie.

Czym jest szczoteczka soniczna do twarzy?

Szczoteczka soniczna do twarzy to niewielkie urządzenie mieszczące się w dłoni, które zawiera silikonowe wypustki lub też wymienną, miękką szczoteczkę. Oprócz ruchów obrotowych głowica szczoteczki jest tu wprawiana w ruch w bardzo intensywne mikrodrgania (do 300 ruchów oscylacyjnych w przód i w tył na sekundę).

Dzięki nim oczyszczanie skóry jest bardzo dokładne, a jednocześnie delikatne.

Tradycyjne szczoteczki elektryczne lub manualne mocno złuszczają skórę, co w efekcie – przy regularnym i częstym stosowaniu – może stać się przyczyną podrażnień.

Szczoteczki soniczne do twarzy > Nasz mały ranking cen:

Efekty działania szczoteczki sonicznej do twarzy

Silikonowa szczoteczka do twarzy lub też szczoteczka z włosiem (myjka soniczna) usuwa z twarzy, szyi i dekoltu zanieczyszczenia, pozostałości po makijażu i zrogowaciały naskórek. Przy dłuższym stosowaniu można też pozbyć się zaskórników. Taki delikatny, oczyszczający i pobudzający krążenie masaż ma również działanie opóźniające starzenie się skóry.

Jakich efektów można się spodziewać po stosowaniu sonicznej szczoteczki?

Skóra staje się po takim zabiegu nie tylko czysta, ale także lepiej ukrwiona, dzięki czemu lepiej wchłania kosmetyki pielęgnacyjne. Jest miękka i gładka, wygląda promiennie i świeżo – już po pierwszym umyciu.

Szczoteczka soniczna do czyszczenia twarzy
Szczoteczka soniczna do czyszczenia twarzy

Jak działają soniczne szczoteczki do twarzy?

Szczotki soniczne do twarzy mają szerokie działanie nie tylko dzięki dokładnemu oczyszczaniu i delikatnemu masażowi poprawiającemu ukrwienie skóry. Często wyposażone są także w dodatkowe funkcje i nakładki o specjalnym przeznaczeniu.

Na przykład:

  1. Funkcja niebieskiego światła (dioda LED), zwana też terapią niebieskim światłem, która odblokowuje pory, usuwa wypryski i przebarwienia, działając bakteriobójczo,
  2. Funkcja anti-aging, dzięki którym szczoteczka przenosi pulsacje na te miejsca, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki,
  3. Wiele modeli szczoteczek sonicznych pozwala na wymienne stosowanie końcówek: z długim włosie, z krótkim włosiem i z silikonowymi wypustkami.

Funkcje i udogodnienia w sonicznych szczoteczkach do twarzy i dekoltu

Soniczna szczoteczka do twarzy może mieć 2 tryby pulsacji, z czego jeden przeznaczony jest do delikatnego, a drugi – do głębszego oczyszczania. Ponadto, bardzo ciekawą funkcją jest automatyczne sterowanie czasem oczyszczania. Szczoteczka masuje skórę przez 20 sekund, a następnie zatrzymuje się na 1 sekundę, informując o tym, by przejść do kolejnego obszaru. Niektóre modele szczoteczek sonicznych mają różne kolory, przy czym każdy kolor oznacza przeznaczenie dla innego rodzaju skóry: mieszanej, normalnej, tłustej i wrażliwej.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat szczoteczek sonicznych?

  1. W sklepach znajdziemy szczoteczki z ruchomą lub nieruchomą głowicą,
  2. Szczoteczki soniczne mogą mieć kilka stref przeznaczonych do czyszczenia różnych części twarzy,
  3. Możliwość regulowania prędkości wibracji i poziomów pulsacji pozwala na dopasowanie działania szczoteczki do indywidualnych potrzeb,
  4. Godne polecenia są szczoteczki soniczne wodoodporne, które można bez problemu stosować pod prysznicem lub w wannie.

Jak używać szczoteczkę soniczną do twarzy?

Producenci szczoteczek sonicznych do twarzy, szyi i dekoltu podają różne sposoby stosowania swoich produktów. Przed ich użyciem jednak zawsze należy wykonać demakijaż oczu.

Jak myć twarz soniczną szczoteczką?

Zwilżamy włosie szczoteczki lub wypustki i nakładamy na nią niewielką ilość żelu lub emulsji do mycia twarzy (niektórzy producenci zalecają aplikację żelu bezpośrednio na twarz). Włączamy szczoteczkę i przykładamy delikatnie najpierw u dołu dekoltu, ponieważ masaż będziemy wykonywać z dołu do góry. Przesuwamy szczoteczką po skórze, wykonując koliste ruchy – od strony wewnętrznej na zewnątrz. Nie przyciskamy zbyt mocno szczoteczki do skóry, gdyż osłabimy w ten sposób działanie wypustek lub włosia. Po zakończeniu masażu wystarczy szczoteczkę przepłukać wodą i wytrzeć do sucha ręcznikiem.

Jak często i jak długo można używać szczoteczki sonicznej?

Choć po pierwszym użyciu szczoteczki możemy czuć pokusę, by używać jej codziennie, a nawet dwa razy dziennie, to niestety, trzeba się jej oprzeć! Nadmierna stymulacja skóry może bowiem przynieść skutki odwrotne do zamierzonych. Specjaliści zalecają, by taki oczyszczający masaż szczoteczką wykonywać co najwyżej raz w tygodniu. Oczyszczanie twarzy powinno zająć około minuty, jednak w przypadku szczególnie wrażliwej skóry można początkowo skrócić ten czas do 30 sekund, by później stopniowo go wydłużać.

Szczoteczka soniczna do twarzy
Szczoteczka soniczna do twarzy

Bateria w sonicznych szczoteczkach do twarzy

Szczoteczki soniczne do twarzy dostępne są w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Warto wiedzieć, że naładowana bateria pozwala na pracę szczoteczki nawet do 30 dni po pełnym naładowaniu!

Cena szczoteczek sonicznych do twarzy

Najtańsze soniczne szczoteczki do twarzy, szyi i dekoltu kupimy już za 20 złotych. Cena najdroższych to około 800 złotych.

Szczoteczka soniczna do twarzySzczoteczki do twarzy / Porównaj ceny na: Ceneo
Skąpcu

Producenci szczoteczek sonicznych do twarzy

Szczotki soniczne do twarzy znajdziemy w ofercie wielu producentów. Między innymi są to Dermofuture, Beautyfly, Esperanza, Beurer, Foreo, Remington, Clatronic, Yourspa czy Łucznik.

Szczoteczka soniczna do twarzy – Opinie kobiet

Soniczna szczoteczka to stosunkowo nowe akcesorium na naszym rynku. Dlatego też, jeśli masz jakieś doświadczenia związane z jego używaniem i chcesz się nim podzielić, to wspaniale! Zapraszamy do zamieszczania swoich opinii w komentarzach. Możliwe, że Twoja wskazówka, spostrzeżenie lub porada pomogą komuś w zakupie dobrego urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here