Termoloki do włosów / Jak kręcić loki? Zobacz efekty!

0
1640

Właścicielki loków najczęściej marzą o prostych kosmykach, podczas gdy kobiety o prostych włosach najchętniej by się z nimi zamieniły. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by cieszyć się lokami nawet wtedy, gdy natura nam ich poskąpiła. Sięgamy więc po lokówki, wałki, hydroloki, czy papiloty. Jednak jedną z najlepszych metod na uzyskanie kręconych włosów jest stosowanie termoloków (wałków termicznych). Są bezpieczne, wygodne w użyciu i działają błyskawicznie. W dodatku dzięki nim można niemal dowolnie regulować skręt, gdyż w sklepach znajdziemy termoloki o różnej wielkości.

Zacznijmy jednak od początku.

Najlepsze Termoloki
Najlepsze Termoloki

Czym są termoloki?

Termoloki to rodzaj wałków sprzedawanych w specjalnym opakowaniu, które stanowi równocześnie „bazę” podłączaną do prądu. W zależności od zestawu termoloki ładują się od kilku sekund do kilku minut. Po tym czasie nakręcamy poszczególne pasma włosów na wałki i pozostawiamy je do wystygnięcia (szczegółowy sposób użycia znajdziesz poniżej). Wałki termiczne mocuje się na głowie przy pomocy wygodnych, niezsuwających się klamerek („motylków”). W sklepach znajdziemy zestawy zarówno z termolokami o jednakowej wielkości, jak i o różnych wielkościach.

Jakie efekty uzyskuje się po zastosowaniu termoloków?
Efekt stosowania termoloków będzie uzależniony od tego, jakiego rodzaju wałków będziemy używać.

  1. Zastosowanie szerokich wałków u nasady włosów sprawi, że włosy będą wydawały się gęste i bujne,
  2. Wykorzystanie wałków termicznych o różnej wielkości zapewni zmysłowe loki i fale, które jednocześnie będą sprawiać wrażenie naturalnych (w tym wypadku lepiej ich nie rozczesywać szczotką ani grzebieniem – przeczesujemy je delikatnie palcami),
  3. Nałożenie na całej głowie największych wałków termicznych zapewni luźny skręt włosów i uniesienie ich u nasady,
  4. Drobne loczki uzyskamy, gdy całe włosy nawiniemy na kilkadziesiąt cienkich wałków termicznych.

Najpopularniejsze termoloki > Ranking cen:

Jak należy stosować termoloki?

W pierwszym kroku myjemy i suszymy włosy. Następnie dzielimy je na 3 części: dwie po bokach głowy i jedną górną. Krótsze pasemka włosów można nawinąć na mniejsze termoloki, a dłuższe – na większych. Cienkie włosy mogą uzyskać pożądany skręt już nawet po 5 minutach, natomiast gęste – po 15. Nie nakładamy termoloków na mokre włosy, gdyż mogą one uszkodzić ich strukturę. Zaleca się, by osoby o delikatnych włosach stosowały przed założeniem wałków termicznych preparaty ochronne, na przykład w postaci sprayu, pianki lub olejku.

Termoloki
Termoloki

Termoloki na krótkie włosy

W przypadku krótkich włosów wałki termiczne najczęściej wykorzystuje się do nadawania objętości i unoszenia włosów u nasady. Pozwala to na przykład na stworzenie modnej fryzury z włosami zaczesanymi do tyłu. Jednak jest jeszcze inna opcja, doskonała na wyjście. Nakręcamy krótkie włosy na 20 cienkich termoloków. W ten sposób uzyskamy fryzurę afro, którą dodatkowo warto podtapirować i utrwalić lakierem.

Termoloki do długich włosów

Wałki termiczne stosowane na długich włosach pozwalają na stworzenie eleganckiej i stylowej fryzury w stylu lat 70., a także nowoczesnych, bujnych loków. Poszczególne pasma nawijamy na termoloki o różnej średnicy, nanosząc wcześniej na włosy piankę, która utrwali skręt.

Jakie termoloki wybrać?

W sklepach znajdziemy – jak już powiedzieliśmy – zestawy termoloków o jednakowej wielkości oraz zestawy wałków o różnej średnicy. Mogą być one także wykonane z różnych materiałów. W przypadku wałków ceramicznych, ceramiczno-turmalinowych i ceramiczno-tytanowych temperatura przekazywana jest równomiernie na włosy, dlatego to właśnie te materiały wykorzystywane są najczęściej do produkcji termoloków. Końcówki wałków wykończone są zwykle welurem lub aksamitem, które są bardzo delikatne dla włosów. Wiele termoloków wyposażonych jest w opcję jonizacji włosów, co zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu.

Szybkość nagrzewania wałków termicznych

W przypadku niektórych termoloków wykorzystuje się unikalną technologię podwójnego nagrzewania, dzięki której nagrzewają się nie tylko wałki termiczne, ale także klipsy spinające. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie pięknych loków zaledwie w 5 minut. Z kolei w zestawach, w których wykorzystuje się technologię indukcyjną, termoloki nagrzewają się tylko 5 sekund.

Ilość i wielkość wałków w zestawie

Zestawy termoloków najczęściej zawierają 12, 24 lub 30 sztuk. Przykładowe średnice wałków termicznych to 20, 23, 25, 27, 30, 32, 38, 40 i 50 mm.

Zobacz także: Jaką karbownicę do włosów wybrać i kupić.

Producenci termoloków

Najpopularniejsi producenci wałków termicznych to obecnie Remington, BaByliss, Valera, Diva i Fox.

Ile kosztują dobre termoloki?

Cena termoloków

Ceny termoloków są bardzo zróżnicowane i zależą od materiału, z jakiego zostały wykonane, a także od dodatkowych funkcji (na przykład wskazywanie temperatury lub też informacja o zakończonym nagrzewaniu). Najtańszy zestaw wałków termicznych (12 sztuk) można kupić już za 60 złotych. Najdroższe (24 sztuki) kosztują około 300 złotych.

Termoloki do włosów
Termoloki do włosów
Termoloki do włosów / Porównaj ceny na: Ceneo
Skąpcu

Hydroloki, lokówki, wałki czy termoloki?

Choć wszystkie wymienione w tytule akcesoria pozwalają na uzyskanie efektu w postaci kręconych włosów, termoloki mają nad pozostałymi znaczną przewagę. Po pierwsze, ich nagrzanie, założenie, a także czas pozostawienia na włosach jest zdecydowanie krótszy od czasu, jakie trzeba poświęcić na kręcenie włosów lokówką, czy też hydrolokami lub wałkami.

Jakie Termoloki
Jakie Termoloki

(W tym miejscu należy dodać, że zwykłe wałki trzeba pozostawić na głowie co najmniej na noc, co jak wiemy, jest bardzo niewygodne. Z kolei hydroloki są stosunkowo ciężkie, podczas gdy termoloki są bardzo lekkie, a przez to nie obciążają włosów).

Po drugie, termoloki nagrzewają się tylko do danej temperatury, dzięki czemu nie niszczą włosów jak hydroloki czy lokówka. I po trzecie wreszcie, termoloki pozwalają na stworzenie różnych fryzur dzięki temu, że mamy do dyspozycji ich różne rozmiary.

Sprawdź test termoloków:

Termoloki – opinie

Stosowałaś już termoloki, masz swoje spostrzeżenia lub doświadczenia, którymi chciałabyś się podzielić? Zapraszamy do zamieszczania swoich wskazówek i opinii w komentarzach! Dzięki nim innym łatwiej będzie wybrać najlepszy zestaw wałków termicznych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here